ՀԱՄԱ-Հ.Մ.Ը.Մ.ԱԿԱՆ 11-ՐԴ ՄԱՐԶԱԽԱՂԵՐՈՒ ԱՐԴԻՒՆՔՆԵՐԸ

0 0
Read Time:4 Minute, 7 Second

ԵՐԵՒԱՆ․- Համա-Հ.Մ.Ը.Մ.ական մարզախաղերը կը թեւակոխեն իրենց հինգերորդ օրը։ Անցնող չորս օրերուն, զանազան մարզադաշտերուն վրայ տեղի ունեցան թենիսի, պասքեթպոլի, ֆութպոլի, ֆութսալի, վոլիպոլի, կոլֆի, 3×3 պասքեթպոլի եւ ծովափի վոլիպոլի առաջին հանգրուանի խաղերը, ինչպէս նաեւ ֆութպոլի եւ պասքեթպոլի անհատական կարողութեան մրցումները։ Այսօր կը սկսին լողի, ճատրակի եւ աթլէթի մրցումները։

Ստորեւ՝ մրցումներուն արդիւնքները.-

ԱՌԱՋԻՆ ՕՐ (21 ՅՈՒԼԻՍ)

ԹԵՆԻՍ ԱՂՋԻԿՆԵՐ

Շողեր Թովմասեան (Պաղտատ)- Իտա Սերոբեան (ՀԱՍԿ) 6-0, 6-0

ԹԵՆԻՍ ՏՂԱՔ

Վարդան Վարժապետեան (Հարաւային Ամերիկա)- Քրիստ Ժամկոչեան (ՀԱՍԿ) 6-0, 6-2

Արմէն Չաղարբէկեան (ՀՄԱԿ)- Ժագ Սողոմոնեան (Աւստրալիա) 6-0, 6-0

 

ՊԱՍՔԵԹՊՈԼ ԱՂՋԻԿՆԵՐ

Աւստրալիա (1)- Աւստրալիա (2) 25-18

Լիբանան-Սուրիա 44-43

 

ՊԱՍՔԵԹՊՈԼ ՏՂԱՔ

ՀՄԱԿ-Աւստրալիա 53-34

Լիբանան-Արեւելեան Մ.Ն. 55-49

Արեւմտեան Մ.Ն.- ՀԱՍԿ 73-17

Արեւելեան Մ.Ն.-Սուրիա 70-28

 

ԵՐԿՐՈՐԴ ՕՐ (22 ՅՈՒԼԻՍ)

ՖՈՒԹՊՈԼ

Աւստրալիա-Թիֆլիս 6-0

Արեւմտեան Մ.Ն.-Հարաւային Ամերիկա 4-0

Երուսաղէմ-Լոնտոն 5-1

ՀՄԸՄ-Ֆրանս-Սուրիա 7-1

ՖՈՒԹՍԱԼ ՏՂԱՔ

Արեւմտեան Մ.Ն.-Մարսէյ 5-2

Լիբանան-Սթոքհոլմ 7-5

Գանատա-ՀԱՍԿ 9-1

 

ՎՈԼԻՊՈԼ ԱՂՋԻԿՆԵՐ

ՀԱՍԿ (1)-ՀԱՍԿ (2) 3-0

Արցախ-Հարաւային Ամերիկա 3-0

 

ՊԱՍՔԵԹՊՈԼ ԱՂՋԻԿՆԵՐ

Արեւմտեան Մ.Ն.-Սուրիա 50-31

Լիբանան-Աւստրալիա 44-30

ՊԱՍՔԵԹՊՈԼԻ ԱՆՀԱՏԱԿԱՆ

ԿԱՐՈՂՈՒԹԵԱՆ ՄՐՑՈՒՄՆԵՐ

Ազատ Նետում – Տղաք

1.Սասուն Չոլաքեան (Արեւելեան Մ.Ն.)

2.Սեւակ Առոյեան (Արեւելեան Մ.Ն.)

Նոյ Տայեան (Արեւելեան Մ.Ն.)

3.Գէորգ Պոյաճեան (Լիբանան)

Արա Միքայէլեան (Պաղտատ)

 

Ազատ Նետում – Աղջիկներ

1.Վալերի Նարկիզեան (Լիբանան)

2.Փաթիլ Ասատուրեան (Լիբանան)

3.Օրօր Տիքիճեան (Լիբանան)

Միրելլա Չափարեան (Սուրիա)

Մարիա Թաշճեան (Աւստրալիա)

 

Contest shooting – Տղաք

1.Յարութ Գըլզի (Սուրիա)

2.Վարագ Պալապանեան (Լիբանան)

3.Նոյ Տայեան (Արեւելեան Մ.Ն.)

Սասուն Չոլաքեան (Արեւելեան Մ.Ն.)

Սեւակ Առոյեան (Արեւելեան Մ.Ն.)

 

Contest shooting – Աղջիկներ

1.Թրէյսի Էկօ (Լիբանան)

2.Օրօր Տիքիճեան (Լիբանան)

Փաթիլ Ասատուրեան (Լիբանան)

3.Միրելլա Չափարեան (Սուրիա)

 

Երեք կէտի նշանակում- Տղաք

1.Սասուն Չոլաքեան (Արեւելեան Մ.Ն.)

2.Նոյ Տայեան (Արեւելեան Մ.Ն.)

3.Սեւակ Առոյեան (Արեւելեան Մ.Ն.)

 

Երեք կէտի նշանակում- Աղջիկներ

1.Գարէն Զէյթունլեան (Լիբանան)

2.Մարիա Թաշճեան (Աւստրալիա)

3.Թրէյսի Էկօ (Լիբանան)

Միրելլա Չափարեան (Սուրիա)

 

 

ԵՐՐՈՐԴ ՕՐ (23 ՅՈՒԼԻՍ)

ՖՈՒԹՊՈԼ

Աւստրալիա-Հարաւային Ամերիկա 3-0

Արեւմտեան Մ.Ն.-Թիֆլիս 8-0

Երուսաղէմ-Սուրիա 12-0

ՀՄԸՄ-Ֆրանս-Լոնտոն 1-0

ՖՈՒԹՍԱԼ ՏՂԱՔ

Հարաւային Ամերիկա-Մարսէյ 7-0

Լիբանան-Երուսաղէմ 6-1

Արեւմտեան Մ.Ն.-ՀԱՍԿ 11-3

Սթոքհոլմ-Սուրիա 10-3

 

ՖՈՒԹՍԱԼ ԱՂՋԻԿՆԵՐ

ՀԱՍԿ-Աւստրալիա 7-2

Գանատա-Հարաւային Ամերիկա 2-1

 

3×3 ՊԱՍՔԵԹՊՈԼ ՏՂԱՔ

ՀԱՍԿ (1)-ՀԱՍԿ (2) 2-0

ՀՄԸՄ-Ֆրանս- ՀԱՍԿ (3)13-3

Լիբանան-Լոնտոն 15-7

Սուրիա-Գանատա 12-6

 

3×3 ՊԱՍՔԵԹՊՈԼ ԱՂՋԻԿՆԵՐ

Աւստրալիա-Լիբանան 12-11

Սուրիա-Լիբանան 9-7

 

ԾՈՎԱՓԻ ՎՈԼԻՊՈԼ

ՀԱՍԿ (1)-ՀԱՍԿ (2) 2-0

ՀԱՍԿ (3)-Գանատա 2-0

 

ՊԱՍՔԵԹՊՈԼ ԱՂՋԻԿՆԵՐ

Լիբանան-Արեւմտեան Մ.Ն. 47-25

Աւստրալիա (2)-Սուրիա 45-28

 

ՎՈԼԻՊՈԼ ԱՂՋԻԿՆԵՐ

Արցախ-ՀԱՍԿ (2) 3-0

ՀԱՍԿ (1)- Հարաւային Ամերիկա 3-0

 

ՉՈՐՐՈՐԴ ՕՐ (24 ՅՈՒԼԻՍ)

ԿՈԼՖ (ԱՆՀԱՏԱԿԱՆ)

1.Տանիէլ Քէչեան (Հարաւային Ամերիկա)

2.Միսաք Տէրտէրեան (Մարսէյ)

3.Րաֆֆի Իւրէճեան (ՀԱՍԿ)

 

ԿՈԼՖ (ԽՄԲԱՅԻՆ)

1.ՀԱՍԿ

2.Մարսէյ

3.Հարաւային Ամերիկա

 

ԹԵՆԻՍ ԱՂՋԻԿՆԵՐ

Նոյեմի Յարութիւնեան (Հարաւային Ամերիկա)- Շողեր Թովմասեան (Պաղտատ) 6-2, 5-7, 11-9

Վանեսա Չիֆճեան (Լիբանան)-  Միքայէլլա Կարսիա (Հարաւային Ամերիկա) 7-6, 6-4 (Խաղը սկսած էր Հինգշաբթի, սակայն կլիմայական պատճառներով կիսատ մնացած)

Վանեսա Չիֆճեան (Լիբանան)- Կրեթթա Գէորգեան (ՀԱՍԿ) 6-0, 6-0

 

ԹԵՆԻՍ ՏՂԱՔ

Սեւակ Մոմճեան (Արեւմտեան Մ.Ն.)- Արմէն Եղիայեան (Լիբանան) 6-0, 6-0

Հարմիկ Համպարճեան (ՀՄԱԿ) – Կարապետ Կարապետեան (Աւստրալիա) 6-0, 6-0

Արամ Քենտէրեան (Արեւմտեան Մ.Ն.) – Վարդան Վարժապետեան (Հարաւային Ամերիկա) 7-5, 7-6

 

ՖՈՒԹՍԱԼ ՏՂԱՔ

Լիբանան-Սուրիա 6-1

Սթոքհոլմ-Երուսաղէմ 10-1

Գանատա-Մարսէյ 4-1

Հարաւային Ամերիկա-Արեւմտեան Մ.Ն. 8-4

 

ՖՈՒԹՍԱԼ ԱՂՋԻԿՆԵՐ

ՀԱՍԿ- Հարաւային Ամերիկա 8-0

Աւստրալիա- Գանատա 2-1

 

ԾՈՎԱՓԻ ՎՈԼԻՊՈԼ

Գանատա- ՀԱՍԿ (1)- 2-0

ՀԱՍԿ (2)-ՀԱՍԿ (3) 2-0

 

ՊԱՍՔԵԹՊՈԼ ՏՂԱՔ

ՀՄԱԿ-Արեւելեան Մ.Ն. (1) 61-58

Արեւմտեան Մ.Ն.-Արեւելեան Մ.Ն. (2) 58-29

Լիբանան-ՀԱՍԿ 59-19

Աւստրալիա-Սուրիա 44-19

 

ՊԱՍՔԵԹՊՈԼ ԱՂՋԻԿՆԵՐ

Աւստրալիա (1)-Սուրիա 52-35

Աւստրալիա (2)- Արեւմտեան Մ.Ն. 32-25

 

3×3 ՊԱՍՔԵԹՊՈԼ ՏՂԱՔ

Սուրիա-ՀԱՍԿ (3) 15-3

Լիբանան-ՀԱՍԿ (2) 16-6

Լոնտոն-ՀԱՍԿ (1) 10-6

ՀՄԸՄ-Ֆրանս-Գանատա 9-8

 

3×3 ՊԱՍՔԵԹՊՈԼ ԱՂՋԻԿՆԵՐ

Լիբանան (1)-Սուրիա 2-0

Լիբանան (2)-Աւստրալիա 15-5

 

Յայտնենք, որ երէկ, «Երեւանի թիւ 17 յատուկ դպրոց»ին մէջ սկսան նաեւ «Հրաշք» մարզախաղերը` Երեւանէն, Վանաձորէն եւ Ստեփանաւանէն յատուկ խնամքի կարօտ 92 պատանի-երիտասարդներու մասնակցութեամբ։ Այսօր «Հրաշք»ի մրցումները կը շարունակուին Կիւմրիէն եւ Երեւանէն այլ 92 պատանի-երիտասարդներու մասնակցութեամբ։ «Հրաշք»ի մասնակիցները իրենց յատուկ դաշտերու մէջ կատարեցին պասքէթի, ֆութպոլի, պարան քաշելու, 25 եւ 50 մեթր վազքի տղոց ու աղջկանց եւ գնդակ նետելու յատուկ մրցումներ, որոնց աւարտին առաջին, երկրորդ եւ երրորդ դիրքերը գրաւողները մարզախաղերու ոսկի, արծաթ եւ պրոնզէ մետալներով պարգեւատրուեցան ՀՄԸՄ-ի Կեդրոնական Վարչութեան անդամներու կողմէ։

Վաղը մարզախաղեր նախատեսուած չեն. համա-ՀՄԸՄական մարզախաղերու մասնակիցները կ’այցելեն Ծիծեռնակաբերդ եւ Սարդարապատ։

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social profiles